Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościTeatrPODRÓŻ - spektakl w ramach Jarosławskiego Jarmarku Teatralnego

Teatr

15.10.2017

PODRÓŻ - spektakl w ramach Jarosławskiego Jarmarku Teatralnego

Zapraszamy serdecznie widzów z Jarosławia i okolic na spektakl Teatru Przedmieście z Rzeszowa.


zdj. do obejrzenia TUTAJ

15  października 2017 r. godz. 19.00

sala widowiskowo - kinowa

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu

Pl. Mickiewicza 6

bilety w cenie 30 i 20 zł.- do kupienia w kasie kina IKAR i przez system ekobilet

"Podróż" wg Thomasa Manna w reż.Anety Adamskiej to jeden z najważniejszych spektakli Teatru Przedmieście z Rzeszowa. Spektakl zdobył szereg głównych nagród i grand prix na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce, a grany na rodzimej scenie Teatru Przedmieście zawsze gromadzi komplet widzów. Tym bardziej zachęcamy Państwa do skorzystania z dużego wydarzenia teatralnego jakim będzie wspólna "Podróż" z Teatrem Przedmieście!

Scenariusz spektaklu „Podróż” został napisany według fragmentów wielkiej trzytomowej powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia”. Prace nad książką autor poprzedził gruntownymi, wieloletnimi studiami z zakresu historii starożytnej, archeologii, mitologii różnych kultur i religioznawstwa. Punktem wyjścia powieści jest fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.

Historia biblijna Józefa i jego braci ożywa stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, bezwarunkowo oddany i ufający Bogu pozwala mu się wieść przed najtrudniejsze okoliczności swojego życia. Z jednakową wiarą i ufnością znosi wszystkie cierpienia: haniebną sprzedaż i późniejszą niewolę, jak również przyjmuje zaszczyty związane z pełnieniem funkcji namiestnika na dworze faraona.

Spektakl jest kameralną opowieścią o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem. Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa... losy każdego z nas.

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 17.10.2017 13:01)