Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościTeatrHenryk Grymuza - ,,IMO PECTORE

Teatr

16.05.2019

Henryk Grymuza - ,,IMO PECTORE"

Henryk Grymuza - Spotkanie autorskie ,,IMO PECTORE"

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki – piwnice. Wstęp wolny.

Na spotkanie zaprasza Grupa Poetycka Anafora, do której należy nasz Gość.

Henryk Grymuza - jarosławianin, znany dziennikarz i socjolog. Człowiek wielu pasji; literatura, poezja, muzyka, fotografia, kolekcjonerstwo, podróże. 

Kilka dni temu Pan Henryk miał spotkanie autorskie w Stowarzyszeniu Miłośników Jarosławia. Poniżej zamieszczamy relację z tego spotkania z portalu POD24INFO.

PÓŁ WIEKU Z PIÓREM I MIKROFONEM...

Należy do ludzi, którzy opisują świat w sposób ciekawy , twórczy i interesujący. Jako uczeń II klasy Technikum Geodezyjnego w Jarosławiu dokładnie 50 lat temu opubllikował swój pierwszy materiał prasowy. W miesięczniku pracy twórczej "Radar" zamiescił recenzję amerykańskiego filmu "Incydent".

9 maja w Wielkiej Izbie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia odbyło się spotkanie z Henrykiem Grymuzą. Socjolog, dziennikarz, pedagog, trener biznesu, trener zatrudnienia wspieranego i nie tylko. Opowiadał między innymi o swojej współpracy z Radiem Wolna Europa, Radiem Rzeszów, "Nowinami", "Życiem Przemyskim", "Sztandarem Młodych", "Prometejem", Dziennikiem Obywatelskim "A-Z", paryskim pismem "Recogito" oraz o kontaktach z BBC, Radiem Canadian Broadcasting Corporation, Deutsche Welle, Deutschland Funk, "Głosem Ameryki" itp. Pracował w Rozgłośni Zakładowej Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego "Jarlan" w Jarosławiu, był także redaktorem naczelnym "Głosu Jarosławia".

Jest Henryk Grymuza kolekcjonerem odbiorników radiowych z róźnych lat oraz kart QSL i wydawnictw o tematyce radiowej. W swojej prezentacji multimedialnej zaprezentował część nagród i wyróżnień oraz autorskie fotgrafie krajobrazu, architektury, a także zdjęcia o profilu socjologicznym .

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością goście z Węgier i Kanady, także z Sieniawy i Jarosławia. Tadeusz Słowik w imieniu swoim i zarządu SMJ wręczył Henrykowi Grymuzie oryginalny grawerton zawierający słowa uznania dla jego warsztatu dziennikarskiego i popularyzacji działalności Stowarzyszenia.

Tekst: Redakcja POD 24INFO.

 

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 17.05.2019 08:22)
Galeria zdjęć
Fot. J. Gągoł.