Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościTeatrSzalone pokazywajki - teatralne warsztaty rozpoczęły Ferie w JOKiS

Teatr

16.01.2023

Szalone pokazywajki - teatralne warsztaty rozpoczęły Ferie w JOKiS

FERIE Z KULTURĄ ROZPOCZĘTE !

SZALONE POKAZYWAJKI
Pierwszy dzień ferii za nami???? Dzisiaj było teatralnie. ????
Czym jest pacynka, kukiełka ? Jak wykonać lalkę teatralną? Jak wygląda praca w teatrze ?
O tym wszystkim dowiedziały się dzieciaki na dzisiejszych zajęciach. ????
Było wesoło, głośno, radośnie oraz baaardzo twórczo za sprawą Pana Pawła Sroki (prowadzącego warsztaty) oraz Pani Basi, która asystowała i pomagała????????
Zapraszamy na kolejne zajęcia. ????
.... a w drugim dniu zajęcia z magii teatru przeprowadził Pan Rafał Paśko aktor i twórca przemyskiego Teatr SAN Przemyśl
Jak powstaje spektakl, czym jest bilet kolekcjonerski, co znaczą słowa: AMATOR, ANIMATOR, SPONTANICZNIE lub IMPROWIZACJA? Uczestnicy zajęć oglądnęli też sztukę "JAJKO" która wniosła wiele radości i kolejnych pytań. Gry teatralne? - nie ma sprawy - graliśmy i bawiliśmy się doskonale!!! Teatr uczy życia i ubogaca - to na pewno.

relacja 2

Czwarty dzień naszych feriowych SZALONYCH POKAZYWAJEK za nami! Dzisiaj trudne słowa ANTROPOLOGIA, WIDOWISKO, RYTUŁAŁ ten przy ognisku!!! Skąd wzięła się SZTUKA? Jakie były obyczaje ludów pierwotnych i ich teatr? Czy Aborygeni stosowali w swej sztuce PUENTYLIZM - no prawie!? I co to w ogóle jest? Aborygeński okrzyk bojowy, czy gry w kangura bez łapy - super trudne ale...daliśmy radę! Opowiedzieliśmy swoją historię i bawiliśmy się świetnie.

Relacja 3

SZALONE POKAZYWAJKI piąty dzień - ostatni - zajęć i warsztatów Teatralnych. To był bardzo twórczy czas, czas pracy, nauki i zabawy. Jak przygotować się do grania na scenie i gdzie wygonić tremę? Czym jest pantomima i jak zrobić teatr cieni żywego planu? Każde z nas opowiedziało dziś swoją historię na scenie. A także stworzyliśmy dziesięciominutowy pokaz warsztatowy dla naszych rodziców. Do zobaczenia w teatrze!

Zajęcia warsztatowe poprowadził Paweł Sroka instruktor od spraw teatru i plastyki przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Relacja 4

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 19.01.2023 15:15)
Galeria zdjęć
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS