Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościTeatrGłooośne czytanie Fredry

Teatr

06.06.2023

Głooośne czytanie Fredry

6 czerwca ekipa Jarosławskiego Ośrodka Kultury włączyła się w tegoroczny XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka to ogród” (1-7 czerwca) obchodzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. Nieprzypadkowo czytane były bajki Patrona Biblioteki.

Rok 2023 został bowiem ustanowiony przez Sejm RP - Rokiem Aleksandra Fredry w związku z 230-leciem jego urodzin. Rok Fredrowski zbiegł się z jubileuszem 75-lecia MBP w Jarosławiu.

Inscenizowane czytanie fredrowskich bajek odbywało się na skwerku „bibliotecznego ogrodu” z udziałem: dyrektor Elżbiety Śliwińskiej – Dąbrowskiej, Pawła Sroki i Marzeny Stęc.

Publiczność stanowiły dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu z nauczycielką Danutą Młynarką - Kroczek i Teatrzyk "Wiercidryle" oraz dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu.

Nie zabrakło też przedszkolaczków z Grupy ,,Niebieskiej" z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Jarosławiu, z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu - Przedszkole nr 14 oraz Miejskiego Przedszkola nr 11 w Jarosławiu.

Relacja na fb MBP w Jarosławiu.

 

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 07.06.2023 18:47)
Galeria zdjęć
Paweł Sroka inscenizuje bajkę wśród dzieciarni.
Marzena Stęc i Paweł Sroka występują w duecie na parapecie.
Zgromadzona widownia na zakończenie imprezy nie kryła zadowolenia., Fot. MBP Jarosław (1-4).
Afisz Tygodnia Głośnego Czytania.