Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównakonkursy, przeglądy, festiwaleTylko Jedno Zdjęcie - konkurs międzynarodowy

 

 

 

Fascynujący świat kultury i sztuki w nowoczesnej odsłonie!!!
tel: 16 736 36 16

 

JOKiS należy do sieci Kin
Studyjnych 

 

 

Rozliczenia transakcji
przeprowadzane są
za pośrednictwem
Dotpay.pl

.

 

.

 

 


 


Tylko Jedno Zdjęcie - konkurs międzynarodowy

Tylko Jedno Zdjęcie 2022 - wystawa pokonkursowa

TYLKO JEDNO ZDJĘCIE - JUST ONE PHOTO 2022

Wystawa pokonkursowa

Galeria Rynek 6 (kamienica Rynek 6, Ip.)

19 listopada - 31 grudnia 2022

link do transmisji na żywo kliknij

https://theiaap.com/onephoto/

http://www.tylkojednozdjecie.pl


Do 5 września uczestnicy mogli przesyłać swoje zdjęcia. Wśród nadesłanych na konkurs fotografi sędziowie:

Tomasz Sobczak (Polska) - przewodniczący
Małgorzata Dołowska (Polska)
Buket Ozatay (Cypr)
wybrali najlepsze zdjęcia, którym przyznali medale złoty, srebrny i brązowy FIAP, IAAP, PSA, Fotoklubu RP (łącznie12 medali) oraz 12 wyróżnień honorowych, po 6 z PSA i 6 z IAAP. Wyłoniony został również "BEST AUTOR". Dyrektor JOKiS również ufundowal nagrodę dla autora wybranej przez siebie fotografii.
Zgodnie z regulaminem jury uczestnicy konkursu o wynikach zosstali powiadomieni pocztą elektroniczną.

 

regualmin konkursu kliknij

entry rules clik

Warunki uczestnictwa

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących: amatorów i profesjonalistów z całego świata i w każdym wieku. Uczestnik/ uczestniczka może zostać odrzucony jeżeli organizator lub jego przedstawiciel uzna, iż zgłoszenie jest niezgodne z zasadami regulaminu konkursu. Wszyscy uczestnicy muszą respektować regulaminy FIAP, PSA, IAAP, FRP. Wszystkie części obrazu muszą być sfotografowane przez autora, który posiada prawa autorskie do wszystkich nadesłanych prac. Prace konkursowe muszą być fotografiami wykonanymi przez uczestnika/uczestniczkę na emulsji światłoczułej lub w technologii cyfrowej (zdjęcia muszą zostać wykonane poprzez rejestrację obrazu za pomocą elementów wrażliwych na światło).

Sekcje

Konkurs składa się z jednej kategorii: OPEN COLOR OPEN: jedna (1) fotografia (PSA PID Color) Forma zgłoszenia Do konkursu można przesłać fotografię w formie cyfrowej: w formacie JPG i rozmiar nie może przekraczać 1920x1080 pikseli. Na zdjęciu nie może znajdować się żaden podpis ani identyfikator, zdjęcie musi być w kolorach RGB (nie CMYK). Rozmiar pliku nie może przekraczać 2 MB. Fotografie należy przesyłać poprzez rejestrację na stronie internetowej konkursu: http://theiaap.com/onephoto/ lub przechodząc na stronę http://www.tylkojednozdjecie.pl i klikając w zakładkę „regulamin/rules”. Każdy uczestnik/uczestniczka po rejestracji i przesłaniu zdjęcia, które musi mieć tytuł w aplikacji pod podglądem zdjęcia (tytuł pliku zdjęcia musi być taki sam), otrzymuje e-mail z potwierdzeniem. Każdy z zakwalifikowanych uczestników otrzyma wiadomość e-mail z kartą zawierającą wynik procentowy i link z listą nagrodzonych uczestników.

Wyniki konkursu zostaną również opublikowane na stronie internetowej: http://www.tylkojednozdjecie.pl.

Opłata wpisowa

Organizatorzy pobierają opłatę za zgłoszenie do konkursu. Opłata jest obowiązkowa dla wszystkich uczestników i wynosi: • dla uczestników z Polski: 50 PLN płatne przez PayPal onephoto@mok-jar.pl lub na konto bankowe • dla uczestników z innych krajów: 10 € płatne tylko przez PayPal onephoto@mok-jar.pl

Tylko Jedno Zdjęcie 2022

Fotoamatorze profesjonalisto już czeka na Ciebie,
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny
TYLKO JEDNO ZDJĘCIE 2022

Przysyłanie fotografii do : 05.09.2022
Ocena prac: 24.09.2022
Wernisaż wystawy: 19.11.2022

 

 

Informacje o konkursie

Celem konkursu od lat 1996 są konfrontacje postaw twórczych fotografików polskich i zagranicznych,  dzięki wcześniejszym władzom naszego grodu nadsańskiego i Dyrektora Jana Abba i Pani dyrektor Teresy Piątek Dyrektora ówczesnego MOK w Jarosławiu można było konturować konkurs wpierw  ogólnopolski a potem międzynarodowy.  Zawsze na konkurs mogli przysłać amatorzy  jak i profesjonalni fotografowie tylko jedna fotografię. To jest ta główna idea tego Międzynarodowego Konkursy Fotograficznego.    

     Dzięki przysyłaniu co rocznych fotografii na konkurs można było zauważyć tendencje i kierunki rozwoju fotografii na naszym globie. Z roku na rok poszerzało się grono osób zainteresowanych udziałem w konfrontacjach fotograficznych zarówno  z Polski jak i za granicy.

Efektem finałowym jest zawsze miesięczna ekspozycja najlepszych fotogramów, nagrodzonych i wyróżnionych i eksponowana w formie papierowej   w galerii RYNEK 6 należącej do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. 
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki  kontynuuje bogatą tradycję Międzynarodowego Konkursu (liczącej sobie z przerwami blisko 50 lat) i utrzymanie go na wysokim światowym poziomu organizacyjnym jak i artystycznym. Dzięki temu konkurs fotograficzny Tylko Jedno Zdjęcie  zaistniał na mapie znaczących inicjatyw kulturalnych w naszym mieście. jak i na świecie kształtując fotografię na najwyższym, światowym poziom.  Nie jedno krotnie słyszymy że to jedn. z najtrudniejszych konkursów w Europie i na świecie.

          Organizatorzy od początku starali się o uzyskanie patronatów instrukcji fotograficznych w Polsce jak i na świecie, takich jak Fotoklubu RP czy FIAP.

           Patronaty udało się uzyskać przy ogromnym wsparciu wspomnianej już prestiżowej Organizacji Fotograficznej w Polsce - „Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej”, która wysoko oceniła przeprowadzenie Konfrontacji w latach 2009 – 2010.

   Trzeba nadmienić, że jest to dla Organizatorów olbrzymie wyróżnienie, które w znaczący sposób podnosi rangę konkursu, a tym samym staje się wizytówką kulturalną Ośrodka i służy promocji samego Miasta Jarosławia!. Po latach wytężonej skrupulatnej mrówczej pracy pracowników MOK a obecnie JOKiS sięgnęliśmy o dodatkowe medale i nagrody honorowe IAAP i PSA.  Oczywiście nie było by to możliwe bez otwartości urzędu miasta Jarosławia a dokładniej Pana Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha  jaki  dyrektora JOKiS  Pani. Elżbiety Śliwińskiej Dąbrowskiej. 

Co roku gościmy około 35 uczestników z różnych państw świata.

 Na całym świecie wystawy fotograficzne pod patronatem FIAP to salony fotograficzne.

  INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPH JAROSŁAW POLAND.

 

 

AFRP  Krzysztof Peszko

Kurator Konkursu od 2013 roku