Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaZapowiedzi,,Śpiewnik domowy Stanisława Moniuszki w znakomitym wykonaniu

Zapowiedzi

,,Śpiewnik domowy" Stanisława Moniuszki w znakomitym wykonaniu

Koncert "Śpiewnik domowy" Stanisława Moniuszki
Pod Patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha.
29.09.2019 r. godz.18.00 - sala widowiskowa Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Wystąpią: Janette Bożałek- sopran, Małgorzata Pańko- mezzosopran, Rafał Bartmiński - tenor,

Krzysztof Borysiewicz  - bas baryton, Emilian Madey - fortepian.  Artystyści ci są związani z Teatrem Wielkim - Operą Narodową i Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Prowadzenie koncertu: Michał Zieliński.

 Wstęp wolny. Wejściówki do pobrania w administracji JOKiS /Pl. A Mickiewicza 6/ lub w Księgarni /Rynek 6/.

W całym kraju w związku 200. rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki odbywają się liczne uroczyste koncerty i inne imprezy poświęcone temu wybitnemu, a nie zawsze docenianemu kompozytorowi polskiemu. Jedną z nich jest konceert w JOKiS. 


Stanisław Moniuszko herbu Krzywda (ur. 5 maja 1819 w Ubielu, zm. 4 czerwca 1872 w Warszawie – polski kompozytor, dyrygent, pedagog, organista; autor ponad 268 pieśni, wielu oper (najsłynniejsze to Halka, Straszny dwór i Paria), operetek, baletów i muzyki kościelnej. Tworzył muzykę nacechowaną narodowo, wplatając w swoje kompozycje wyraziste elementy folkloru polskiego (melodie i tańce ludowe) oraz wykorzystując utwory polskich poetów (m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza). Jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu. Jest nazywany ojcem „polskiej opery narodowej”. Źródło: Wikipedia. 

A.D
(Aktualizacja: 18.09.2019 15:06)