Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaZapowiedziMelancholie. Damian Drewniak

Zapowiedzi

Melancholie. Damian Drewniak

Zapraszamy do Małej Galerii na wystawę inspirującej fotografii Damiana Drewniaka.

15 - 30 maja 2024

Damian Drewniak - fotograf ur. w 1977 r. w Częstochowie. 

Robieniem zdjęć na poważnie zajmuje się od około 9 lat. Jego fotografia to sposób na ucieczkę od rzeczywistości, realizację swoich wyobrażeń, na to, aby na finalnym obrazie zobaczyć to, co działo się pod zamkniętymi powiekami. Liryk fotograficzny, mający na celu wciąganie widza w swoje opowieści. Fotografia w jego przypadku jest formą wyrażenia myśli i ułożonych w głowie historii, czasami błahych, a czasami sięgających mocnych przeżyć własnych lub tych usłyszanych. Jako źródło największych inspiracji wskazuje malarstwo Jana Vermeera oraz Edwarda Hoppera, wspominając jednocześnie, że początek jego tworzenia to mocny wpływ fotografii Anki Zhuravlevej oraz Olega Oprisco. W ostatnim czasie wyróżniony podczas wystawy w Teheranie, w Iranie - 5photoawards oraz festiwalu FFIEL w Leon Guanajuato w Meksyku

Artysta o wystawie

Fotografia to sztuka wyrażenia siebie. To sztuka wciągania innych w to, co sam czujesz. Fotografia to sposób na realizację wyobrażeń, zwizualizowanie tego, czego nie możemy dotknąć.
Dlaczego „Melancholie”? Bo to chwile zadumy, które czasami zostają z nami na dłużej. To niekoniecznie opowieści o smutku. Czasem wręcz przeciwnie - melancholia często jest początkiem, wyjściem naprzeciw czemuś, komuś, kto sprawi, że wszystko wokół stanie się lepsze.

Większość moich kadrów to efekt przemyśleń nad tym, co czujemy, jak żyjemy, jak budujemy własne nadzieje. Czasami podpowiadają też, co może wydarzyć się za chwilę. Bywają również zakończone znakiem zapytania po to, aby widzowi (a może też samemu sobie) dać możliwość znalezienia odpowiedzi.

Wystawa składa  się z 24 prac i planszy tytułowej. Każda praca opatrzona jest indywidualnym tytułem artysty

Wernisaż fotografa, który inspiruje się malarstwem Jana Vermeera oraz Edwarda Hoppera pt.,, MELANCHOLIE” odbył się w ramach 3. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2023. Zdjęcia Dawida Drewniaka zabiorą Was w świat pełen emocji, zamyślenia i niezwykłych doznań.

Wystawę można oglądać w godzianch działalności JOKiS.

 

 

 

A.D
(Aktualizacja: 10.05.2024 13:50)
Galeria zdjęć
materiały promocyjne