Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościSukces spektaklu „córka Ta matka” w Tychach

Aktualności

22.03.2026

Sukces spektaklu „córka Ta matka” w Tychach

Monodram „córka Ta matka” po raz kolejny został nagrodzony, tym razem na jednym z najważniejszych i najciekawszych ogólnopolskich festiwali teatrów jednego aktora - XVIII Tyskim Festiwalu Monodramu MoTyF (22.03.2026), gdzie aktorka Lidia Wiśniewska zdobyła II Nagrodę.

Sztuka od 3 lat z powodzeniem wystawiana jest na różnych scenach w kraju i za granicą. Spektakl wyreżyserował Paweł Sroka, muzykę do niego opracował Wiktor Marut.

Spektakl zostanie zagrany na scenie Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki 25 marca br. o godz. 18.00 w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. Zapraszamy do rezerwacji miejsc. Tel 16 621 44 34.

Wcześniejsze nagrody dla spektaklu

Wojewódzkie Eliminacjach 69 OKR w Centrum Kulturalnym w Przemyślu (25.04.2024) - II Nagroda dla Lidii Wiśniewskiej.

Centralne Spotkania Monodramów 21. SAM NA SCENIE w ramach 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Teatru Rondo w Słupskim Ośrodku Kultury (15.06.2024):

I MIEJSCE dla Lidii Wiśniewskiej i Pawła Sroki twórców spektaklu;

NAGRODA INSTRUKTORSKA im. Antoniego Franczaka dla Pawła Sroki za wytrwałość w pracy i wierność idei edukacji Teatralnej;

NAGRODA TOWARZYSTWA KULTURY TEATRALNEJ -Teatru Rondo dla Lidii Wiśniewskiej za prawdę, przesłanie i szczerość wypowiedzi w spektaklu.

Brodnicka Uczta Teatralna (22.09.2024) - III miejsce za spektakl.

46. Biesiada Teatralna w Horyńcu - Zdroju (23.02.2025) - Srebrna Misa Borowiny dla Lidii Wiśniewskiej.

ROBINSON Festival Neprofesionálnych Tvorcov Divadiel Jedného Herca Nitra Slovakia (06.10.2025) - Nagroda za dramaturgię i ekspresję sceniczną.

 

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 24.03.2026 16:49)
Galeria zdjęć
Lidia Wiśniewska w jednej ze scen spektaklu.
Lidia Wiśniewska w jednej ze scen spektaklu.
Lidia Wiśniewska w jednej ze scen spektaklu.
Reżyser Paweł Sroka wraz Lidią Wiśniewską.
Dyplom dla Lidii Wiśniewskiej za zdobycie II Nagrody., Fot. JOKiS.