Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaDostępność

Dostępność

Informacje

 

 

Dostępność

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki jest wiodącą, samorządową instytucją kultury działającą na terenie miasta od 1945 roku. Swoją bogatą i różnorodną działalność Ośrodek prowadzi w pięknym, zabytkowym obiekcie dawnego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, przy Placu Adama Mickiewicza 6. Lokalizacja w centrum miasta sprawia , że dostęp do Ośrodka dla potencjalnych uczestników dóbr kultury jest dosyć łatwy. Niestety nie posiadamy własnego parkingu, mamy zaś miejsce wyznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz podjazd dla poruszających się na wózkach. W budynku znajduje się również platforma schodowa oraz winda ułatwiająca pokonywanie barier architektonicznych.

Podejmujemy wiele działań aby ułatwić dostęp do kultury wszystkim bez względu na stan zdrowia czy wieku. Jesteśmy wrażliwi i otwarci na potrzeby osób z różnymi dysfunkcjami /wzroku , słuchu i ruchu /. Przystosowujemy nasz obiekt do tego, aby coraz lepiej służył osobom niepełnosprawnym.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej. Przypominamy, że Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki jest organizatorem wielu cennych i atrakcyjnych przedsięwzięć kulturalnych, koncertów, recitali, konkursów i przeglądów o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W Ośrodku działają i tworzą: zespoły i grupy artystyczne, Kluby i koła zainteresowań, pracownie artystyczne. W ramach działalności Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki funkcjonuje również Kino IKAR, 5 Galerii wystawienniczych, Księgarnia Jarosławski KUFEREK, Jarosławskie Centrum Ceramiki Artystycznej, Centrum Edukacji Kulturalnej (mieszczące się w piwnicach Ratusza i w Bramie Krakowskiej).

Zapraszamy Państwa serdecznie do korzystania z propozycji Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i wspólnego tworzenia życia kulturalnego w naszym pięknym mieście.

DEKLARACJA DOSTEPNOŚCI JOKiS - w załączeniu poniżej. 

Prosimy o obejrzenie filmiku dla osób niesłyszących - pod linkiem.