Próby:
czwartek 17.30 - 19.30
Instruktor: Paweł Sroka
e-mail: teatr@jokis.jaroslaw.pl
więcej o grupie znajdziecie TUTAJ
Znajdziecie nas
na TIK TOK-u i Messenger
Fascynujący świat kultury i sztuki w nowoczesnej odsłonie!!!
tel: 16 736 36 16
od 1 marca nowe godziny otwarcia! tutaj
Próby:
czwartek 17.30 - 19.30
Instruktor: Paweł Sroka
e-mail: teatr@jokis.jaroslaw.pl
więcej o grupie znajdziecie TUTAJ
2024 „Miecz i spagetti” wg Tadeusza Różewicza
Reżyseria i scenariusz: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut
"Spaghetti i miecz" Tadeusza Różewicza to dramat, nostalgia, śmiech skąpane w farsie sytuacji. Sztuka okazuje się trudna i prawie niemożliwa do wystawienia, brak jej jedności, ciągłości i przemian postaw bohaterów. Tu wszystko jest zastane i takie ma pozostać. W spektaklu chichoczemy cokolwiek złośliwie z naszych patriotycznych przerysowanych bohaterskich postaw, dziewiczych westchnień i megalomańskich pretensji wobec świata. Bawimy się narodowymi przywarami i postrzeganiem poprzez nie innych nacji.
Podążamy za autorem dramatu, jego zabawą słowną, zbitek i cytatów. Bawimy się często dość (nie) dobrze.
2021 „Tańce w Ballybeg” wg Briana Friela
Reżyseria i scenariusz: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut
„Tańce w Ballybeg” wg Briana Friela to sztuka, którą ostatnimi czasy często możemy zobaczyć na scenach teatralnych. Spektakl wielowątkowy i warstwowy, tu wchodzą w polemikę ważne tematy, rzeczy miałkie i ważkie przenikają się i tworzą historię kolejnego dnia z życia pięciu bohaterek. Teatr Kąt adaptując tekst postanowił zwrócić się w stronę pamięci, a dokładniej – niepamięci i niemożności pamiętania. Czasem niepamięć jest błogosławieństwem, innym razem z rzeczywistością, która pozostawia wiele do życzenia, trzeba mierzyć się tu i teraz. We wszystko wplątana jest miłość, życzliwość, zazdrość, kpina – nieustanny taniec życia, a ten zaczyna się i kiedyś kończy.
Spektakl został dostrzeżony i nagrodzony: Pierwsza nagroda - VI Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne Stalowa Wola 2021; Złoty róg myśliwski króla Jana – 43. Biesiada Teatralna
Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form 2022 oraz Nagroda specjalna – Podkarpackie Konfrontacje Teatralne 2023
2019 „Jeleń” wg Sławomira Mrożka
Reżyseria: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut
Jednoaktowy dramat Sławomira Mrożka, którego tekst na wiele lat zaginął. Z charakterystycznym dla siebie humorem autor zabiera na w podróż kolejką górską, której widoki muszą zachwycać! No właśnie: MUSZĄ, bo najgłośniejszy i najbardziej pewny siebie uczestnik dopilnuje, by KAŻDY dostrzegł dokładnie to, co on sobie życzy. Pozostali nie tylko zachwycą się czym trzeba, a jeszcze pomogą przekonać najbardziej niespostrzegawczych…..
2017 „Poobiednie igraszki” wg Romy Mahieu
Reżyseria: Paweł Sroka
Spektakl stworzony na podstawię dramatu Romy Mahieu – urodzonej w Polsce w 1937 roku argentyńskiej dramatopisarki i aktorki. Spotykamy w nim dzieci bawiące się w swoim zamkniętym podwórkowym świecie, który rządzi się podwórkowymi prawami. Czasem tylko dociera do niego głos zewnętrznego świata dorosłych. Gry i zabawy są piękne, ciekawe, fascynujące, ale i niebezpieczne. Zabawa to naśladowanie świata dorosłych, naśladowanie, które dla dzieci jest bardzo „na serio”.
Spektakl wielokrotnie wystawiany i doceniany: I miejsce na II Letnich Spotkaniach Teatralnych "Kołowrotek”, nagroda Dyrektora Ośrodka Kultury w Wielopolu Skrzyńskim na festiwalu TEATR PO SUMIE, II nagroda na Konfrontacjach - Międzypokoleniowych Spotkaniach Teatralnych w Stalowej Woli oraz Nagroda specjalna – Podkarpackie Konfrontacje Teatralne 2022 r.
2016 „Nowe Wyzwolenie” wg Stanisława Witkiewicza
reżyseria: Paweł Sroka
muzyka: Wiktor Marut
Pierwsza praca naszego zespołu teatralnego. Tekst był dla nas doskonałym wyzwaniem i jednocześnie dobrą zabawą. Zapraszamy widza do surrealistycznego świata, w którym stary porządek reprezentowany przez króla Ryszarda ginie gdzieś w nowym, płytkim, nastawionym na zabawę świecie.