Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaZapowiedziMini Jarmark Jarosławski - Dzień Dziecka 2023

Zapowiedzi

Mini Jarmark Jarosławski - Dzień Dziecka 2023

Na jarosławskim Rynku od godziny 11.00 zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w wyjątkowym klimacie nawiązującym do jarmarków jarosławskich. Jest to zapowiedź dużego Jarmarku, który odbedzie się w sierpniu na naszym Rynku.

1 czerwca br. zaprezentują się szkoły jarosławskie ze specjalnie przygotowanymi stoiskami jarmarcznymi. O ich oprawę plastyczną zadbali nauczyciele, uczniowie i rodzice uczniów poszczególnych szkół.

Będą liczne atrakcje, pokazy, warsztaty rękodzielnicze.

Partnerzy wydarzenia mają również przygotowane niespodzianki i wiele atrakcji by żadne dziecko nie nudziło się w tym dniu pełnym radości i uśmiechów :)

Dmuchany zamek czeka na zdobycie :)

Koniecznie musicie być by zobaczyć piękny jarmarczny Korowód, który wyruszy o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci duże i małe !

Jarmark Jarosławski to duże święto kupieckie, które w kalendarzu imprez miejskich wpisane jest na stałe. To możliwość, aby przenieść się do XVII-wiecznego Jarosławia. Angażują się w to przedsięwzięcie instytucje kultury, szkoły oraz artyści, twórcy. Wszyscy w tych dniach pełniąrolę kupców, handlarzy, mieszczan, a nawet włodarzy miasta… 
MINI-JARMARK JAROSŁAWSKI to nowa formuła świętowania Dnia Dziecka. Wydarzenie, w którym najważniejszymi bohaterami są najmłodsi, było żywą lekcją historii i doskonałą zabawą. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zadbali o wizualną odsłonę stoisk, na których prezentowali smakołyki, jak miody, pierniki, proziaki. Wykonali także oryginalne ozdoby i biżuterię. 
Przygotowano występy artystyczne, złożone z dawnych tańców lub scenek i piosenek zainspirowanych historią Jarosławia. 
Marzena Stęc
(Aktualizacja: 22.05.2023 15:33)
Galeria zdjęć