Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościOgródek jordanowski w Dzielnicy nr II znowu otwarty

19.09.2020

Ogródek jordanowski w Dzielnicy nr II znowu otwarty

W ogródku jordanowskim przy ul. Legionów w Dzielnicy nr II przeprowadzona została modernizacja. Na placu zabaw zainstalowano nowe sprzęty m.in. huśtawki, drabinki, karuzele i sprężynowce. Wśród nich znalazły się urządzenia przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych. Inwestycja sfinansowana została z budżetu Urzędu Miasta.

W ponownym otwarciu obiektu 18 września br. z ramienia władz miasta Jarosławia udział wzięli: Burmistrz Miasta Waldemar Paluch oraz Z-cy Burmistrza - dr Dariusz Tracz i Wiesław Pirożek. Radę Dzielnicy reprezentował jej przewodniczący Zbigniew Dąbrowski.

Inauguracji działalności ogródka w nowej odsłonie towarzyszyły animacje dla dzieci przygotowane przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki oraz ,,Palmonutkę". Przebojem imprezy okazała się ,,Piosenka o mojej dzielnicy" wykonana przez Martynę Stec, z działającej w JOKiS Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej. Utwór, którego autorem był Karol wraz z Rodzicami, powstał w efekcie ogłoszonego przez JOKiS konkursu ,,Śpiewanki-rymowanki. Piosenka o mojej dzielnicy". Oczywiście piosenka dotyczyła Dzielnicy nr II. Melodię piosenki skomponował Wiktor Marut, występ wokalistki opracowała Justyna Wota (JOKiS).

Uczestnicy imprezy, niezależnie od wieku i pełnionych funkcji, również wzięli udział w akcji sadziMY las, wzbogacając ogródek o nowe drzewka.

Współorganizatorzy wydarzenia: Urząd Miasta Jarosławia, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Nadleśnictwo Jarosław.

Więcej fotografii z uroczystości:

fotorelacja 1

fotorelacja 2

JG
(Aktualizacja: 29.09.2020 15:06)
Fot. J. Kędzierska (1-14).
Fot. J. Kędzierska (1-16).