Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościWirtualny Koncert Galowy Festiwalu ,,Serce w Plecaku 2020

22.11.2020

Wirtualny Koncert Galowy Festiwalu ,,Serce w Plecaku 2020"

KONCERT

dostępny także na naszym fanpagu

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego ,,Serce w Plecaku"

Celem festiwalu jest niezmiennie prezentacja i popularyzacja polskiej piosenki patriotycznej, w tym w szczególności piosenki: z lat walki o niepodległość w epoce zaborów; żołnierskiej z okresu II Rzeczpospolitej; z okresu wojny i okupacji; oddającej powojenne dążenie do wolności; wyrażającej miłość Ojczyzny.

Patronaty Honorowe: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Burmistrz Miasta Jarosławia.

Patronaty medialne: Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie, POD24info – Telewizja Internetowa, TwojaTv – Lokalna Telewizja, Polskie Radio Rzeszów S.A., RADIO FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej, „Via” Katolickie Radio Rzeszów, ,,Gazeta Jarosławska”, ,,Ekspres Jarosławski”, Tygodnik ,,Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna ,,Nowiny”.

Organizatorzy: Urząd Miasta Jarosławia, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu.

Laureaci Festiwalu ,,Serce w Plecaku 2020"

Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. M. Zielińskiego ,,Serce w Plecaku 2020", zebrane 7 listopada 2020 r., w składzie: Jacek Marcińczak (przewodniczący), muzyk, kompozytor, wieloletni instruktor Centrum Kulturalnego w Przemyślu; Jadwiga Nowosiad, chórmistrz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu; Grażyna Sereda, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu wyłoniło laureatów imprezy, przyznając poniższe nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie nagrań video piosenek przesłanych Organizatorom.

Kategoria I - soliści (szkoły podstawowe)

Adam Skalski – Studio Piosenki ,,Rezonans" – Młodzieżowe Centrum Edukacji ,,Dom Harcerza" w Zielonej Górze          -  I miejsce - 500 zł

Julia Tłuczkiewicz – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim - II miejsce – 400 zł

Aleksandra Wójtowicz – Centrum Muzyczne ,,Tryton" w Tomaszowie Lubelskim - II miejsce – 400 zł

Zuzanna Stanoch - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy - III miejsce - 300 zł

Sara Werner – NATURAL VOICE AGA TOMCZYK - Lublin – III miejsce - 300 zł

Natalia Sałuka - Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu - wyróżnienie – 100 zł

Kategoria II - soliści (szkoły średnie)

Aleksandra Barycka – Studio Piosenki ,,AGA" – Centrum Kulturalne w Przemyślu - I miejsce - 500 zł

Katarzyna Bobowicz - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki - II miejsce– 400 zł

Izabela Karczewska - Hajnowski Dom Kultury - III miejsce - 300 zł

Kamila Kubajewska – Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki - III miejsce - 300 zł

Gabriela Tomaka – Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie - wyróżnienie – 100 zł

Małgorzata Sztandera - Bytowskie Centrum Kultury - wyróżnienie – 100 zł

Gabriela Jasińska - Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu - wyróżnienie – 100 zł

Milena Czereba - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki - wyróżnienie– 100 zł

Kategoria III - soliści (dorośli)

Pierwszego miejsca nie przyznano.

Aleksandra Stawarz - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie - II miejsce – 400 zł

Agata Widlarz – Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie w Rzeszowie - III miejsce - 300 zł

Paulina Mielniczek – Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej - III miejsce - 300 zł

Agnieszka Mierzwa - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie wyróżnienie – 100 zł

Kategoria - zespoły

Zespół „Voca Trio” – Rybnik - I miejsce – 1500 zł

Zespół AXA - Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu II miejsce – 800 zł

Zespół NSF - Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu II miejsce – 800 zł

Zespół ,,Defekt" – Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu III miejsce – 500 zł

Nagrody te zostały ufundowane przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu tradycyjnie przyznała Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Wykonawcy z Powiatu Jarosławskiego – 800 złNagrodę tę otrzymała Katarzyna Bobowicz.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy !

Dyplomy i nagrody pieniężne zostaną wysłane pod wskazanne adresy.

PS. Drodzy Uczestnicy! Życzmy sobie, aby następny Koncert Galowy odbył się bez żadnych problemów, jak przed pandemią, w ,,realu", na scenie Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Z tą nadzieją w sercu (w piersi czy w plecaku) oczekujmy na przyszłoroczną edycję Festiwalu!

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 27.11.2020 08:02)
P. Marek Puzio, przewodniczący Zarządu Fundacji im. Zielińskich wręcza dyplom Aleksandrze Stawarz podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu.
Katarzyna Bobowicz, zdobywczyni tegorocznej Nagrody Specjalnej Fundacji im. Zielińskich.