Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościWyjątkowy jubileusz PSONI

Aktualności

28.04.2023

Wyjątkowy jubileusz PSONI

Wyjątkowe wydarzenie 40-lecia powstania i działalności PSONI Koło w Jarosławiu (1983 -2023) miało miejsce w dniu wczorajszym w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Miło nam było gościć tak wielu wspaniałych gości, przedstawicieli instytucji, urzędów, osób którzy wspierali i wspirać bedą jeszcze długo Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną / Koło w Jarosławiu. Ze sceny od osób wygłaszających swoje przemówienia i składających gratulacje padło wiele ciepłych słów.

Bała to wyjątkowa uroczystość, nie zabrakło wzruszeń i łez.

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki na czele z Panią Dyrektor Elżbietą Śliwińską-Dąbrowską otrzymał wyjątkową statuetkę dziękczynną i podziękowanie w uznaniu zasług dla tworzenia systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozwój organizacji. Bardzo dziekujemy!

Treść podziękowania ze strony Dyrektor MBP im. A. Fredry w Jarosławiu Elżbiety Tkacz, Dyrektor JOKiS Elżbiety Śliwińskiej-Dąbrowskiej, Dyrektora CKiP Tomasza Wywrót:

Z okazji jubileuszu 40-lecia działalności Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu proszę przyjąć serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na kolejne, wspaniałe lata działalności dla Zarządu, wszystkich pracowników oraz podopiecznych! Zgodnie z Państwa misją dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie jest najwyższą wartością. Nieocenionym jest Wasze wsparcie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza gotowość niesienia pomocy innym. Życzymy by każde podjęte przez Waszych pracowników działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną spotkało się z życzliwym odbiorem i poparciem wśród społeczeństwa. A cel jaki przyświeca w każdej Waszej inicjatywie prowadził Państwa podopiecznych ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym. Z wyrazami szacunku..."

Fragment wypowiedzi naszego kolegi i pracownika JOKiS Pawła Sroki: "Cieszę się, że w chodź w mały sposób mogłem przyczynić się do TEGO DZIEŁA, być jego częścią, na tyle ważną a w dodatku dostrzeżoną, to wielki zaszczyt. Dziękuję moim wychowankom-aktorom TEATR Cienie za to, że uczą mnie pokory i radości ducha. Instruktorom Basi, Witkowi, Oli i Joli za profesjonalizm, oddanie dla wychowanków i wyjątkowo mądre rady. Dziękuję Mariusz Mituś oraz Elżbieta Śliwińska za zielone światło dla naszych pomysłów i nie przeszkadzanie w naszej pracy, a gdy trzeba z taktem i inteligencją - skuteczne i mocne wsparcie poszczególnych projektów i działań scenicznych".

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 28.04.2023 11:33)
Galeria zdjęć
Fot. K.P
Fot. K.P
Fot. K.P
Fot. K.P