Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościElżbieta Czyż - wystawa pasteli w Galerii Rynek 6

Aktualności

11.05.2023

Elżbieta Czyż - wystawa pasteli w Galerii Rynek 6

Zapraszamy na wernisaż: 

11 maja 2023 r. godz. 17.00

Galeria Rynek 6

Wystawa potrwa do 9 czerwca 2023 r.

W dniu 20 maja (sobota) br. podczas NOCY ZWIEDZANIA RYNKU ekspozycję będzie można zwiedzać w godzinach 18.00 - 22.00

Elżbieta Czyż,
absolwentka krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, sztuką interesowała się od zawsze, po zakończeniu pracy zawodowej związanej z geodezją, postanowiła szlifować swój artystyczny talent i rozwijać zainteresowanie malarstwem.

Trafiła pod skrzydła znanych artystów związanych z środowiskiem jarosławskiego „Plastyka” – śp. Krzysztofa Krzycha, Damiana Waliczka, Henryka Cebuli czy Heleny Płoszaj-Wodnickiej.
Jej ulubioną techniką malarską stała się pastel i to w tej właśnie technice postanowiła wyrażać swoją artystyczną ekspresję.

Swoje umiejętności szlifowała na licznych plenerach i warsztatach.  Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach, przeglądach i konkursach zarówno w jarosławskich galeriach, jak również w innych miastach w Polsce.

Sama Artystka o swojej twórczości mówi tak: „Nauka malarstwa u kolejnych artystów plastyków, a tutaj mistrzem był Pan Krzysztof Krzych, doskonaliły jej warsztat, uczyły korzystać z barw, próbować iluzoryczności oraz dobierać papier i kredki. Pastele zmieniły jej sposób malowania”.
 
Wystawa w Galerii Rynek 6  Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki jest jej kolejną, indywidualną wystawą – piękną i pełną wrażliwości na barwy i wybrane kwiatowe
motywy, w której wyraźnie odznacza się motto artystki „upiększajmy otoczenie”.

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 05.06.2023 22:39)
Galeria zdjęć
Na plakacie wykorzystano zdj. pracy pani Elżbiety Czyż, Fot. JOKiS