Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościKoncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Urozmaicony program koncertu obejmował m.in.: utwory patriotyczne (Polonez Kościuszki, Przybyli ułani pod okienko i Serce w plecaku), muzykę poważną (fragment koncertu G-dur nr XVII Wolfganga Amadeusza Mozarta) oraz przeboje operetkowe (Aria Figara, Czardasz z Cygańskiej miłości) i szlagier filmowy z komediowej trylogii Jak rozpętałem drugą wojnę światową. Publiczność żywiołowo przyjęła występy artystów w mundurach obdarzając ich burzliwymi oklaskami i włączając się do wykonywanych piosenek. Miłym akcentem było wspólne odśpiewanie Serca plecaku na zakończenie koncertu w obecności pani Jadwigi Spiradek, córki autora piosenki.

Koncertowi patronowali Dowódca 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej - Dowódca Garnizonu Jarosław ppłk Wojciech Drapała oraz Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch. JOKiS był partnerem wydarzenia.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Michał Zieliński - album o Autorze Serca w plecaku, eksponowana w Galerii Projektor Sztuki (hol sali widowiskowo-kinowej).

Program koncertu w załączeniu.

Linki do innych relacji:

Marzena Stęc, Andrzej Zgryźniak.
(Aktualizacja: 26.01.2024 14:16)
Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego występowała pod batutą ppłka Marcina Ślązaka i mjra Dariusza Kaczmarskiego.
Polonez Kościuszki. Śpiewa Jan Kierdelewicz.
,,Za górami, za lasami, tańcowała Małgorzata ze strzelcami" - śpiewa Anna Potyrała - Listwon.
Marek Gromek śpiewa piosenkę ,,Róża czerwono, biało kwitnie bez" z filmu ,,Jak rozpętałem drugą wojnę światową".
Koncert prowadziła Katarzyna Soja z Zespołu Artystycznego WP ...
... przy współudziale Barbary Wilk (JOKiS) i por. Macieja Kołodzieja (14 das).
W pierwszym rzędzie zasiedli m.in.: ppłk Wojciech Drapała, d-ca Garnizonu Jarosław, Z-ca Burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek, mł. bryg. Paweł Szkoła - Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak., Fot. JOKiS (1-8).
Na zakończenie koncertu Dowódca Garnizonu na ręce Katarzyny Soji wręczył bukiet kwiatów z wyrazami uznania dla całego zespołu.
Dowódca podziękował również Barbarze Wilk za prowadzenie imprez wojskowych w Jarosławiu.
Katarzyna Soja i Barbra Wilk z otrzymanymi od Dowódcy Garnizonu bukietami kwiatów., Fot. szt. szer. Denis Rubelt, 14 DAS (9-11).
Wystawa ,,Michał Zieliński - album o Autorze Serca w plecaku"., Fot. JOKiS.
Fot. Plakat informujący o koncercie.