Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościFotografiaPodkarpacke teraz - V edycja

Fotografia

08.02.2020

"Podkarpacke teraz - V edycja

Na dzień 8 lutego (sobota) br. w Galerii RYNEK 6 Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki zaplanowano uroczyste otwarcie wystawy fotografii klubów i stowarzyszeń fotograficznych z Podkarpacia.
W poprzednich edycjach począwszy od 2016 r. gościliśmy fotografów z  Jarosławia, Rzeszowa, Sanoka, Krosna, Stalowej Woli,Tarnowa, Mielca.

relacja z wernisażu do obejrzenia TUTAJ i TUTAJ

Uczestnicy tegorocznej edycji wystawy:

  • Jarosławska Agencja Fotograficzna,
  • Sekcja Foto Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie,
  • Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Animus”.

"Wystawa fotograficzna, która pokazuje, że Podkarpackie grupy fotograficzne nie ograniczają swojego pola działania tylko do rejonu miasta i okolic z których się wywodzą. Niejednokrotnie każdy z nich pokazuje wybitne prace z całego świata. Nie ogranicza nas miejsce, ale chęci". Z takim nastawieniem Jarosławska Agencja Fotograficzna w 2016 r. inicjując pomysł wystawy chciała nawiązać współpracę na terenie Podkarpacia, zgodnie z dewizą "Fotografia łączy ludzi". W ciągu kilku miesięcy udało się przejść od pomysłu do realizacja ambitnego celu jak na tak młode stowarzyszenie. Nikogo nie powinny też dziwić pozytywny odzew i zaangażowanie, z którym się spotkali.

Tematyka prezentowanych zdjęć jest różnorodna, tak samo jak każdy z prezentowanych klubów, stowarzyszeń czy grup fotograficznych. Właśnie w tej różnorodności, w tych odmiennych wizjach otaczającego nas świata można zauważyć siłę tego wydarzenia. To zderzenie się dwóch światów jakimi są prace amatorów/pasjonatów oraz zawodowców/profesjonalistów. Nikt nie wnikał w treść prezentowanych prac, a to dało wielkie pole do podjęcia dyskusji, rozszerzenie wiedzy, zapoznania się z innymi punktami widzenia, podzielenia się opiniami, czy wspólnego przeżywania fotografii.

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 08.02.2020 17:37)
Galeria zdjęć