Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościPlastykaPracownia Grafiki Warsztatowej i Pracownia Rysunku i Malarstwa - sukcesy

Plastyka

02.01.2020

Pracownia Grafiki Warsztatowej i Pracownia Rysunku i Malarstwa - sukcesy

    Do końca półrocza działalności Pracowni Graficznej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Jarosławiu, pozostało już niewiele czasu. Przez kilka miesięcy ciężko pracowaliśmy nad kolejnymi drukami w nowych technikach, tworząc całe nakłady swoich własnych pomysłów. W ostatnim czasie zaowocowało to kolejnym sukcesem, tym razem na XII Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Przemyślu.
Właśnie w kategorii grafika, uczestnicy naszej pracowni zebrali wszystkie możliwe nagrody, potwierdzając jak bardzo ważna jest pasja i konsekwencja w tym co się robi. Wyniki to niby tylko liczby, ale dają sporo radości
i chęci do pracy, określają też nasz poziom w konfrontacji z innymi pracowniami na Podkarpaciu.

I miejsce zajęła Pani Renata Dietrich, za piękną barwną grafikę wykonaną w technice wklęsłodruku i druku płaskiego. To część z dużego cyklu prac zatytułowanych „Jarosławskie podwórka”.

II miejsce zajęła Pani Małgorzata Stańda, za cykl grafik wklęsłodruku, zatytułowanych „Londyn”.

III miejsce zajęła Pani Teresa Frań, za cykl grafik wklęsłodruku zatytułowanych „Spacer po Jarosławiu”.

Wyróżnienie otrzymał Gabriel Łowicki, za zestaw grafik wykonanych w technice wklęsłodruku, zatytułowanych „Własne ścieżki”.

    Natomiast w kategorii malarstwo, wyróżnienie zajęła Pani Maria Dusiłło, za pracę w technice suchy pastel, zatytułowaną „Jarosławskie zaułki”.

Pracownia Grafiki Warsztatowej jak i Pracownia Rysunku i Malarstwa, są czynne w każdy poniedziałek od godz. 16.00 do 20.00.
Mają charakter otwartego atelier, które można odwiedzić i w każdej chwili dołączyć do zajęć.

Damian Waliczek - artysta, grafik

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 02.01.2020 12:33)
Galeria zdjęć
na zdj. Maria Dusiłło
na zdj. Gabriel Łowicki