Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweMała galeriaJolanta Danak-Gajda

Mała galeria

Jolanta Danak-Gajda

Data wystawy: 26.10.2013-22.11.2013

"Pod niebem Chin" - Jolanta Danak - Gajda

wystawa czynna od 26 pażdziernika do 22 listopada 2013 r.


 Na wystawie zobaczyć można zdjęcia wykonane podczas wyprawy do chin w grudniu 2006 r. Autorka odwiedziła wówczas Pekin, Lijan w prowincji Yunnan na granicy z Tybetem oraz Szanghaj.

Jolanta Danak-Gajda

Z wykształcenia etnograf i muzykolog, Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 1986 r. dziennikarka Polskiego Radia Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie. Na antenie radiowej zajmuje się m.in. folklorem. Prowadzi popularne audycje: "Na ludową nutę", "Plebiscyt Kapel Ludowych Radia Rzeszów", "Z Karpackich Hor". Nagrywa zespoły regionalne i kapele ludowe wzbogacając radiowe archiwum. Za popularyzowanie kultury ludowej na antenie otrzymała nagrodę im. Franciszka Kotuli i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ponadto jest autorką reportazy radiowych nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach (m.in. o mniejszościach etnicznych).

Obecna wystawa fotograficzna pt: "Pod niebem Chin" jest jej trzecią wystawą w Małej Galerii MOK w Jarosławiu. Pierwsza wystawa miała miejsce w kwietniu 2011 r. ("Inna Syberia"), druga na przełomie czerwca i lipca 2013 r. ("Yekaterina").