Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaGalerie wystawoweMała galeriaA co gdyby...

Mała galeria

A co gdyby...

A co, gdyby?

Aleksandra Bednarz - fotografka, geografka, graficzka. Od sześciu lat w Krakowie, systematycznie rozwija swoje umiejętności w sztuce reportażu fotograficznego. Jej prywatną misją jest popularyzacja nauki o kosmosie poprzez działalność artystyczną - wyrazem tego jest członkostwo w Kole Naukowym AGH Space Systems. Absolwentka Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej na kierunku Digital Design, studentka kierunku magisterskiego Art & Design w Instytucie Sztuki i Designu. 

A co, gdyby…
… gdyby nauka była naturalnie prosta jak gotowanie czy sprzątanie?

… gdyby eksperymenty nie wyglądały przerażająco, a estetycznie, jak element bajki? 

… gdyby można było stworzyć równoległą rzeczywistość tylko za pomocą naszej wyobraźni?

Na te pytania nie ma prostej odpowiedzi. Nauka nigdy nie była łagodna i ulotna, równocześnie piękno i estetyka nigdy nie były ograniczone rozumem.

A może jednak? 

Zapraszam do zobaczenia równoległej rzeczywistości, gdzie bezwzględne prawa nauki stykają się z surrealizmem, tworząc schludną całość. Do Świata, w którym abstrakcja łączy się przyziemnością, tworząc razem nadnaturalne piękno.

Zdjęcia wystawy powstały na misjach organizowanych przez koło naukowe AGH Space Systems. Zostały wykonane w sposób analogowy - na filmie fotograficznym, a następnie poddane zmianom w programach Adobe. tekst: Aleksandra Bednarz

 Wernisaż wystawy: 17 listopada godz.17.00

Mała Galeria JOKiS