Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościZadziwieni światłem jasnym

Aktualności

05.01.2020

Zadziwieni światłem jasnym

Koncert świąteczny w Wielkiej Izbie kamienicy Gruszewiczów - Rynek 6.

5 stycznia, w wigilię święta Trzech Króli zapraszamy na wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy, który odbędzie się w Wielkiej Izbie kamienicy Rynek 6 (sala ślubów). W XVII wieku przestrzeń ta ozdobiona została unikalną polichromią o tematyce sakralnej. Przedstawia ona sceny pasyjne, a także wizerunki czterech ewangelistów, które możemy podziwiać do dziś.
Do tej szczególnej na mapie miasta, zabytkowej izby zapraszamy jarosławską publiczność, aby przypomnieć refleksyjne, poetyckie pieśni o Bożym Narodzeniu. Nie zabraknie też tradycyjnych kolęd i pastorałek. Wesołe świętowanie grudniowych wydarzeń w Gruszewiczowskiej izbie, w której malowidła przypominają o Męce Pańskiej, nie jest przypadkowe. 
Za narodzeniem Jezusa podąża jego mesjańskie przeznaczenie. Jak usłyszymy podczas koncertu w jednym z wykonywanych utworów: „Pono w świecie już ścinają czarne drzewo krzyżowe, powiadają, ugadują o cierniowej koronie”. 

W koncercie „Zadziwieni światłem jasnym” wystąpią solistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i Jarosławska Scena Piosenki Aktorskiej pod kierunkiem Wiktora Maruta i Justyny Woty.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina Ikar, administracji JOKiS oraz księgarni Jarosławski Kuferek Artystyczny (Rynek 6).

 

 

Marzena Stęc. JG.
(Aktualizacja: 09.01.2020 15:51)
Galeria zdjęć