Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościFinałowy koncert Festiwalu Serce w plecaku 2021 dla strzegących Granicy

14.11.2021

Finałowy koncert Festiwalu Serce w plecaku 2021 dla strzegących Granicy

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego Serce w plecaku 2021

Galowy Koncert Laureatów Festiwalu odbył się 14 listopada br. w sali widowiskowo-kinowej JOKiS. Koncert został zadedykowany strzegącym naszej granicy funcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i żołnierzom Wojska Polskiego.

Gościem honorowym była p. Jadwiga Spiradek, córka śp. Michała Zielińskiego. Przed wierną publicznością festiwalową wystąpiło 14 solistek i 4 zespoły. Laureatom nagrody przyznali: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia i Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich w Jarosławiu.

W Galowym Koncercie Laureatów festiwalu wystąpili, prezentując następujące piosenki:

Weronika Pieniążek - Serce w plecaku

Nikola Siuta -  Maszerują Strzelcy

Natalia Sałuka - O mój rozmarynie

Kinga Dorota - Białe róże

Oliwia Wróbel -  Jak szło wojsko raz ulicą

Kamila Brzezowska - Deszcz jesienny

Barbara Gredys -  Już się dopala ogień na biwaku

Aleksandra Gujda -  O mój rozmarynie

Natalia Świeży -  Serce w plecaku

Aleksandra Wójtowicz - Ojczyzno ma

Gabriela Jasińska -  Piosenka ludzi bez domu

Agata Widlarz - Marsz Pierwszej Brygady

Weronika Pękala - Serce w plecaku

Gabriela Tomaka - Czerwone maki

Zespół Wokalny AXA - Siwy mundur

Zespół Wokalny NSF -  Nie masz nad żołnierza dzielniejszego człeka

Zespół Wokalny BEMOL - Pałacyk Michla

Zespół Wokalny NUTY - Płonie ognisko i szumią knieje

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali Serce w plecaku.

Patronaty Honorowe: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Burmistrz Miasta Jarosławia.

Patronaty medialne: Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie, POD24info – Telewizja Internetowa, TwojaTv – Lokalna Telewizja, Polskie Radio Rzeszów S.A., RADIO FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej, „Via” Katolickie Radio Rzeszów, ,,Gazeta Jarosławska”, ,,Ekspres Jarosławski”, Tygodnik ,,Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna ,,Nowiny”.

Organizatorzy: Urząd Miasta Jarosławia, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu.

Fotorelacja.

Protokół Komisji Artystycznej - w załączeniu.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 10.05.2022 16:04)
Rozpoczęcie koncertu ze współorganizatorami Festiwalu, od prawej: Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska - dyr. JOKiS, Grażyna Strzelec - UM Jarosławia, Jadwiga Spiradek, Marek Puzio - przew. Fundacji im. Zielińskich, Tadeusz Słowik - przew. SMJ.
Zbiorowa fotografia laureatów? ... laureatek!
Na zakończenie laureatki i widownia zaśpiewali - oczywiście - Serce w plecaku!
Pani Jadwiga Spiradek tradycyjnie otrzymała bukiet kwiatów od Organizatorów. Obok portret jej ojca, Michała Zielińskiego.
Fot. K. Mruk (1-6).
Fot. JOKiS