Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościJarosławski Kupiec konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

"Jarosławski Kupiec" konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom miało miejsce 10 stycznia 2024 o godz. 10.00 w sali ślubów w Kamienicy Rynek 6. Zgromadzonych uczniów - laureatów konkursu, nauczycieli i rodziców przywitała pani dyrektor JOKiS Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska. Słowa uznania i gratulacje laureatom przekazał Burmistrz Miasta Jarosławia pan Waldemar Paluch, radna RM Jarosławia pani Magdalena Cisek-Skiba, prezes stowarzyszenia historyczno-rekonstrukcyjnego "Pąsowa Róża" pani Monika Broszko - którzy wręczali nagrody rzeczowe i gadżety reklamowe JOKiS i UM Jarosławia. Pięknie prezentowały się członkinie stowarzyszenia "Pąsowa Róża" w sukniach historycznych, jak również pracownicy JOKiS, pani Barbara Wilk i Henryk Paszek - którzy opowiedzieli o etapach powstawania gry rodzinnej "Flisacka przygoda z Jarosławia do Gdańska". Zaprezentowali również wersję pudełkową gry zachęcając do obejrzenia elementów wchodzących w skład wyposażenia gry. Wersję plenerową gry można było zobaczyć i rozegrać podczas Jarmarku Jarosławskiego w sierpniu 2023 r. Do historii Jarmarku, pogatej tradycji kupieckiej miasta Jarosławia nawiązał pan Waldemar Paluch, Burmistrz Miasta Jarosławia.  Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali prace do konkursu, podziękowania kierujemy do wszystkich osób, którzy przyczynili się do rozpropagowania konkursu, fundatorów nagród dla laureatów konkursu, nauczycieli i opiekunów uczniów biorących udział w konkursie. Dziękujemy pani Ewie Rokoszyńskiej, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jarosławiu za wspołpracę i udostępnienie Wielkiej Izby podczas wydarzeń organizowanych przez JOKiS. Prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy będzie można zobaczyć przez kilka dni w księgarni Kuferek JOKiS. (kamienica Rynek 6).

link do zdjęć na FB kliknij

Konkurs przeznaczony był dla uczniów jarosławskich szkół podstawowych i średnich. Chcielismy nawiązać do pomysłu powstania w Jarosławiu szlaku postaci kupców (figurek) rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Istotnym było ukazanie bogatego dziedzictwa kulturowego Jarosławia i okolic oraz podkreslenie wartości edukacyjnych związanych z tematyką konkursu.

Z przyjemnością przedstawiamy laureatów:

I kategoria kl.3-4

I miejsce - Lena Sudoł kl.III SP nr 6 w Jarosławiu
I miejsce - Krzysztof Dejneka kl.IV SP nr 1 w Jarosławiu
II miejsce - Zofia Nowak kl.III SP nr 6 w Jarosławiu
III miejsce - Kinga Góral kl.III SP nr 1 w Jarosławiu

II kategoria kl.5-8

I miejsce - Olivier Sudoł kl. VI SP nr 6 w Jarosławiu
II miejsce - Emilia Ścibisz kl. VI SP nr 2 w Jarosławiu
III miejsce - Kacper Żołyniak kl. VII SP nr 6 w Jarosławiu
wyróżnienie - Anastasiia Minti kl. VII SP nr 6 w Jarosławiu

III kategoria szkoły średnie

I miejsce - Aleksandra Marciniak kl.II PLSP w Jarosławiu
II miejsce - Edyta Wojdyło kl. IV ZSI w Jarosławiu
III miejsce - Martyna Jenczalik kl. III ZSTiO w Jarosławiu
III miejsce - Paulina Pobuta kl.II ZSDGiL w Jarosławiu
wyróżnienie - Aleksandra Musz kl. IV ZSI w Jarosławiu
wyróżnienie - Klaudia Rygiel kl. II ZSDGiL w Jarosławiu

Gratulujemy serdecznie nagrodzonym jak również pozostałym uczestnikom za niezwykle interesujące prace, ciekawe i niekonwencjonalne pomysły. Pedagogom, rodzicom i opiekunom za motywację uczestników.

Marzena Stęc.
(Aktualizacja: 26.01.2024 14:14)
Aleksandra Marciniak PLSP w Jarosławiu
I miejsce, kat. szkoły średnie, Fot. zdj.pracy JOKiS