Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościFotografiaPODKARPACKIE TERAZ. KONTYNUACJA

 

 

 

Fascynujący świat kultury i sztuki w nowoczesnej odsłonie!!!
tel: 16 736 36 16

 

 

 

Rozliczenia transakcji
przeprowadzane są
za pośrednictwem
Dotpay.pl

JOKiS należy do sieci Kin
Studyjnych i Lokalnych

Zadanie pn. Kontynuacja modernizacji

budynku Miejskiego Ośrodka Kultury

wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia
w ramach Programu

Infrastruktura domów kultury

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury”.

Cyfryzację kina IKAR dofinansowało

.

 

.

 


 


Fotografia

05.02.2022

PODKARPACKIE TERAZ. KONTYNUACJA

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Galeria Rynek 6 serdecznie zapraszają na 7 edycję wystawy fotografii stowarzyszeń i Klubów fotograficznych z Podkarpacia.

"Podkarpackie teraz. Kontynuacja" - mieliśmy ten zaszczyt otworzyć wystawę z udziałem przedstawicieli klubów i stowarzyszeń fotograficznych z Podkarpacia, przedstawicieli instytucji kulturalnych i sympatyków galerii Rynek 6.

Nie byłoby tej wystawy i poprzednich edycji gdyby nie zaangażowanie młodych osób zrzeszonych ówcześnie w Jarosławskiej Agencji Fotograficznej. Prezesi Michał Mach i Tobiasz Nogaj zarażając pomysłem i młodzieńczym entuzjazmem podjęli współpracę z klubami fotograficznymi pod hasłem Podkarpackie Teraz udowadniając, że mimo różnic wykształcenia, wieku, doświadczenia fotograficznego - fotografia łączy a nie dzieli ! Tak, jak miało to miejsce na pierwszej wystawie w 2016 r. tak i w tegorocznej edycji w 2022 r. tematyka prezentowanych zdjęć jest różnorodna, tak samo jak każdy z prezentowanych klubów. Właśnie w tej różnorodności, w tych odmiennych wizjach otaczającego świata można zauważyć siłę tego wydarzenia !. Byliśmy świadkami zderzenia światów jakimi są fotografie amatorów/pasjonatów oraz zawodowców/profesjonalistów!. Bardzo dziękujemy za obecność, trafność spostrzeżeń i dyskusję. Oprócz zdjęć pamiątką dzisiejszego wieczoru będzie dyplom i kalendarz przekazany przez Urząd Miasta Jarosławia, który każdemu z przedstawicieli klubów wręczyła dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki pani Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska. Gratulujemy!

komisarz wystawy Marzena Stęc

PODKARPACKIE TERAZ 7. KONTYNUACJA

Do tej pory organizatorem wystawy była Jarosławska Agencja Fotograficzna, gdzie funkcję Preezesa pełnili kolejno Michał Mach i Tobiasz Nogaj. W tym roku organizacją zajął się Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Mimo tych zmian założenia wystawy pozostają niezmienne. To chęć współpracy, wymiany doświadczeń między fotografami zrzeszonymi w różnych podkarpackich klubach, zaprezentowanie aktualnych zdjęć i możliwość spotkania się na wernisażu, który planowany jest na 5 lutego (sobota) godz. 17.00 w Galerii Rynek 6 (kamienica Rynek 6, Ip.)

Swoje prace zaprezentują:

  • Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
  • Kuźnia Światła - Krosno
  • Camera Obscura - Krosno
  • Fotoklub Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Uniwersytet Rzeszowski
  • Fotoklub Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza - Krosno
  • Mielecka Grupa Fotograficzna
  • Jarosławski Klub Fotograficzny Atest 2000
  • Klub Fotograficzny Atest 70
  •  Klub Fotograficzny Fotowinnica Węgrzyn

Serdecznie zapraszamy!

link do zdjeć na FB kliknij

Marzena Stęc
(Aktualizacja: 05.02.2022 18:39)
Galeria zdjęć
Afisz dotyczący wystawy Podkarpackie teraz. Kontynuacja, Fot. JOKiS