Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaKameralna Scena Młodych im. Izabelli MelińskiejTeatr Sztuk Drobnych Kącik

Teatr Sztuk Drobnych Kącik

Co jest najważniejsze ?

„Co jest najważniejsze?” - bajka nie tylko na święta!

            „Co jest najważniejsze?” to spektakl który - zaskoczy i pozwoli małemu widzowi w sposób dosłowny  „dotknąć teatru”. Aktorzy zapraszają wszystkich na scenę gdzie poprzez rozmowę, dźwięk i zapach prowadzą fabułę historii. Bohaterów i miejsca akcji bajki nie poznajemy od razu ale stopniowo poprzez dźwięko-zapacho-zagadki. Przed dziećmi stawiane są zadania tak aby poprzez zabawę w sposób zaangażowany i czynny pomogły aktorom wyjść z scenicznych perypetii.

            Bajka na którą zapraszamy jest przede wszystkim bajką o tematyce świątecznej ale ważne tematy poruszane w niej czynią ją uniwersalną i pozwalają grać spektakl o każdej porze roku.

            Felek i Lolek dwa szalone i beztroskie aniołki otrzymują  niezwykle ważne zadanie – dostarczyć do Mikołaja wszystkie listy z Polski! Ha nie jest to wcale łatwe zadanie i o mały włos nasi bohaterowie przegapiliby jeden mały list! A ten list okaże się najważniejszy! Dlaczego? Okazuje się, że jest to prośba o coś najważniejszego w świecie – prośba o bezinteresowną, prawdziwą, bezwarunkową miłość! List napisany został przez pewnego chłopca z dużego szarego domu. Okazuje się bowiem że …. ale tego dowiecie się na spektaklu.

            Scenariusz został zainspirowany bajką autorstwa Gabrieli Balcarek pt. „Najważniejszy prezent” - historia ta poruszyła nas i sprowokowała do przeniesienia jej w realia sceny teatralnej.  Dużym atutem bajki jest muzyka i aranże autorstwa Wiktora Maruta a wielofunkcyjna scenografia i laki sprawią że, widz stale będzie zaskakiwany.
„Co jest najważniejsze?” to bajka, która rozbawi ale przede wszystkim wzruszy i wzbudzi refleksje.

Obsada; Joanna Rey-Wiśniewska, Paweł Sroka

Scenografia / lalki: Joanna Rey-Wiśniewska, Paweł Sroka

Scenariusz, reżyseria: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut

Czas trwania spektaklu 50 min
Bilety : 17 zł
Opiekunowie, nauczyciele bezpłatnie.


KAMISHIBAI

A może teatr Kamishibai ? To starożytny Teatr Japoński - niezwykle prosty i łatwy w wykonaniu. 

link do FB kliknij

 

Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS
Fot. JOKiS

LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

Teatr Kącik działający przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki zaprasza na spektakl lalkowy.

Piękna Królewna, dobry Król Krak, sprytny Szewczyk Dratewka i groźny Smok Wawelski to przepis na wspaniałą sztukę teatralną. My sami, będąc wychowanymi na tej najpiękniejszej z legend polskich, postanowiliśmy opowiedzieć ją jeszcze raz.
Tym razem na scenie spektakl szkatułkowy, a więc z waliz, skrzyń, pudełek i puzderek pojawiać się będą przedmioty i lalki. Jedenaście pięknie opracowanych kukiełek, lalek estradowych i pacynek autorstwa Pawła Sroki i Joanny Rey będzie wiodło dzieci przez tę historię. Bogaty aranż muzyczny i piosenki wykonywane przez aktorów to wielki atut tego spektaklu.  Spektakl niezwykle dynamiczny, grany i dostosowany do grupy wiekowej 5-12 lat. Po skończonym widowisku zawsze zapraszamy dzieci na krótkie spotkanie z aktorami, gdzie prezentujemy rekwizyty i lalki.

Czas trwania spektaklu jedna godzina zegarowa.

Bilety: 17 zł.
Opiekunowie, nauczyciele bezpłatnie.

Obsada:
Joanna Rey –  lalki (Szewczyk Dratewka, dwóch mieszczan), aktor żywego planu (Wiśnia)
Paweł Sroka – lalki (Królewna Wanda, Książę Ryszard, dwóch mieszczan), aktor żywego planu (Paweł)
Muzyka: Wiktor Marut
Scenariusz: Paweł Sroka
Scenografia: Paweł Sroka i Joanna Rey


Widowisko i nauka!
„Kukła i Lalka” - Oferta warsztatowa po spektaklu.


W ramach edukacji teatralnej opracowane zostały też warsztaty plastyczno-teatralne „Kukła i lalka”. W trakcie trwania w/w warsztatów dzieci tworzą własną lalkę teatralną (jedną z postaci „Legendy o Smoku Wawelskim”) a następnie uczą się animacji na wykonanej własnoręcznie kukiełce. Warsztaty przeprowadza Joanna Rey – plastyka, Paweł Sroka – animacja kukiełki.

Czas trwania warsztatów minimum półtorej godziny zegarowej.
Koszt materiałów plastycznych wliczony w cenę zajęć warsztatowych.
Cena za zajęcia warsztatowe 12 zł.
Opiekunowie, nauczyciele bezpłatnie.
Warsztaty przeprowadzane w grupie do 30 osób.

ACH, TEN LEON !


...czyli uwierz w Siebie!

               "Ach, ten Leon!" to historia, która dotyczy każdego z nas. Świat przed małym człowiekiem stawia wiele wyzwań i zadań, które czasem wydają się trudne, za trudne nawet dla największych bohaterów. I kiedy jest naprawdę trudno, mały bohater liczy na to, że obok niego będzie ktoś, kto w niego uwierzy i pomoże rozwiązać problem.
               Małym bohaterem spektaklu jest zabawny clown Pio, którego czeka nie lada wyzwanie. Otóż trwa wielkie przedstawienie cyrkowe, na którego finale ma wystąpić sam Wielki Leon! Ach, ten Leon! Clown Pio jako asystent ma trzymać obręcz, przez którą Leon będzie przeskakiwał. Strach i niewiara w siebie paraliżują biednego małego clowna. Na szczęście ma on wielu przyjaciół: Dyrektora Cyrku, laleczkę jawajkę Cleo  tańczącą na linie, krokodyla Nilusia, małpki pacynki King i Kong, a także siłacza Arturro.
               Ta mała forma artystyczna obfituje w bogaty aranż muzyczny, piękną i bogatą scenografię, liczne zaskakujące zwroty akcji, które wciągną widza w świat areny cyrkowej.
               W spektakl wpisana jest bogata, wielofunkcyjna scenografia, rekwizyty, kostiumy a także lalki, pacynki i jawajki.
Po skończonym spektaklu  istnieje możliwość spotkania z aktorami, którzy przygotowali atrakcyjne warsztaty plastyczno – teatralne. Będzie to piękna lekcja mówiąca o znaku, wyrazie i ruchu scenicznym.  Warsztaty przeprowadzone w sposób żywy i dowcipny pobudzą wyobraźnię dziecka i uchylą kulisy działania teatru.

Życzymy miłego odbioru.

Bilety 17 zł.
Opiekunowie, nauczyciele bezpłatnie.

Obsada:
Paweł Sroka i Joanna Rey
Reżyseria, scenariusz:
Paweł Sroka
Scenografia:
Paweł Sroka, Joanna Rey
Muzyka:
Wiktor Marut

Spektakl i warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat

na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik, Fot. JOKiS
na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik, Fot. JOKiS
na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik, Fot. JOKiS
na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik, Fot. JOKiS
na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik, Fot. JOKiS
na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik
na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik, Fot. JOKiS
na zdj. aktorzy teatrzyku Kącik, Fot. JOKiS