Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościJarosławscy Numizmatycy pamiętali o Jubileuszu ,,Sokoła

TUTAJ

Fascynujący świat kultury i sztuki w nowoczesnej odsłonie!!!

Rozliczenia transakcji
przeprowadzane są
za pośrednictwem
Dotpay.pl

JOKiS należy do sieci Kin
Studyjnych i Lokalnych

Zadanie pn. Kontynuacja modernizacji

budynku Miejskiego Ośrodka Kultury

wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia
w ramach Programu

Infrastruktura domów kultury

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury”.

Cyfryzację kina IKAR dofinansowało

.

24.03.2017

Jarosławscy Numizmatycy pamiętali o Jubileuszu ,,Sokoła"

W kilka dni po rocznicy powstania Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół" w Jarosławiu (20 marca 1889 r.), a dokładnie w dniu 160. rocznicy urodzin (23 marca br.) Teodora Talowskiego, który zaprojektował Gmach TG ,,Sokół" w naszym mieście (obecnie siedziba MOK), Koło Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Jarosławiu przekazało Miejskiemu Ośrodkowi Kultury srebrną monetę wydaną przez Narodowy Bank Polski z okazji 150. rocznicy powstania TG ,,Sokół" w Polsce (Lwów, 7 lutego 1867). Dziękujemy za ten miły gest, gdyż MOK ceni sobie tradycję ,,Sokoła" prowadzącego również żywą działalność kulturalno-oświatową. Odwołując się do tej tradycji ogłosiliśmy konkursy – fotograficzny i multimedialny poświęcone Talowskiemu i jego dorobkowi, a w jesieni zorganizujemy sesję popularnonaukową odnoszącą się zarówno do osoby wybitnego architekta i działalności ,,Sokoła" w Jarosławiu.

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 24.03.2017 21:46)