Jesteś tutaj:Strona głównaAktualnościZmarł śp. Czesław Dziaduś

Zmarł śp. Czesław Dziaduś

Zmarł śp. Czesław Dziaduś, długoletni pracownik naszej instytucji, instruktor fotografii.

Szanownej Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia -  Dyrektor Elżbieta Śliwińska – Dąbrowska oraz Pracownicy Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Msza św. żałobna 14 czerwca (piątek) o godz. 13.00 w Kościele NMP Królowej Polski ul. 3-go Maja 12. Pogrzeb na Starym Cmentarzu o godz. 14.00.

Śp. Czesław Dziaduś pasjonował się fotografią od młodzieńczych lat. Założył Kółko Fotograficzne ,,Pryzmat” w Klubie „Dedal”przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu. Przez 15 lat był członkiem działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury - Klubu Fotograficznego "Atest 70", a później jednym z założycieli Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego ,,Atest 2000". Był organizatorem i uczestnikiem wielu ogólnopolskich i klubowych plenerów fotograficznych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych. Był laureatem wielu konkursów fotograficznych. Na swoich zdjęciach prezentował głównie piękno naszego miasta. Był członkiem Związku Artystów Fotografików Rzeczpospolitej Polskiej i otrzymał tytuł Artysty Fotografika. W 2002 roku został laureatem Honorowej Nagrody Burmistrza Jarosławia ,,Jarosława”. Wniósł niewątpliwy wkład w rozwój fotografii w naszym regionie.

,,Pierwszą wystawę pt. „Uroki Jarosławia” – jak wspomina red. Henryk Grymuza - pokazał w Klubie „Dedal” przy jarosławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Warto zauważyć, że fotografie artysty podziwiano w Rzeszowie, Krakowie, Przeworsku, a przede wszystkim na wystawie w Centrum Kopernikańskim w Chicago oraz w Nowym Jorku” (,,Cztery pory roku według Dziadusia” - POD24).

Andrzej Zgryźniak
(Aktualizacja: 15.06.2019 14:09)
Koleżeńskie zdjęcie Klubu Fotograficznego ,,ATEST 70": śp. Czesław Dziaduś (czwarty z lewej). Na lewo od niego: Wacław Żak, Antoni Duda, Krzysztof Peszko. Na prawo: śp. Leszek Starzak i Wacław Zięba., Fot. facebook śp. Cz. Dziadusia.
Jedna z ostatnich fotografii śp. Cz. Dziadusia pt. ,,Wiosna", zamieszczona na jego facebooku., Fot. Cz. Dziaduś.