Kup bilet ONLINE
Jesteś tutaj:Strona głównaZespoły, kluby i kołaGrupa rękodzieła artystycznego

Grupa rękodzieła artystycznego

JEŚLI CHCESZ PODZIELIĆ SIĘ SWOJĄ PASJĄ, UMIEJĘTNOŚCIAMI LUB PO PROSTU SPĘDZIĆ CZAS W MIŁYM GRONIE
PRZYJDŹ  I DOŁĄCZ DO NAS!

Pod skrzydłami JOKiS spotykamy się raz w tygodniu.
Poniedziałek godz. 17.00 - 19.00

Zachęcamy wszystkie osoby, które w zaciszu domowym tworzą własne, niepowtarzalne wyroby lub które chciałyby zapoznać się z niektórymi technikami rękodzielniczymi aby przyszły, zobaczyły i dołączyły do Grupy i podzieliły się swoją pasją z innymi. Podczas spotkań powstaje biżuteria, piekne obrusy, różne ozdoby świąteczne i okolicznościowe, zdobione przedmioty wszystkie według autorskiego pomysłu i wykonania posiadające cechy rękodzieła artystycznego.

http://www.rekodzielojaroslawmok.blogspot.com/

Grupa Rękodzieła Artystycznego powstała w październiku 2011 r.  Jej zaistnienie wynikło z aktywności osób, które do tej pory w zaciszu domowym tworzyły różne miłe dla oczu ozdoby, biżuterię i przedmioty codziennego użytku, potrzeby podzielenia się umiejętnościami i pasją z innymi. Miło jest stwierdzić, że takich osób jest całkiem sporo. Na cotygodniowych spotkaniach Panie nie tylko chwalą się nowościami przez siebie wykonanymi ale też wymieniają się doświadczeniem udzielając pomocnych rad i skazówek tym Paniom, które niedawno dołączyły do Grupy.  Tematów do realizacji i pomysłów by stworzyć coś oryginalnego jest tak dużo ile chętnych do wspólnych spotkań. Biżuteria z filcu, przedmioty i biżuteria ozdobione techniką sospesso i koralikową, decoupage, frywolitki, wiklina papierowa, wyszywane serwetki i obrusy oraz obrazy metodą haftu krzyżykowego, kwiaty z materiału i bibuły, wyroby z masy cukierniczej, bukiety z liści, bombki i wielkanocne jaja, ręcznie malowane butelki ( które też mogą posłużyć za podstawę do lampy) to niektóre z realizowanych projektów. By móc pochwalić się oryginalnymi wyrobami organizowane są Kiermasze Rękodzielnicze, na których prezentowane są różne wyroby jak i te nawiązujące do Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, gdzie można podpatrzeć jak wykonane są te wszystkie "cudności" a co najważniejsze kupić i to nie drogo ;).

Zachęcam do uczestnictwa w zajęciach, mile widziane są osoby, które tworzą unikatowe wyroby rękodzielnicze i chcą podzielić się swoją pasją z innymi.
 

Marzena Stęc - opiekun Grupy